Skip to main content

Vodstvo i vrijednosti – JYSK Maroko se priprema za otvaranje

Datum:

Author: Mikkel Barkler, Communications Consultant

Kategorija: Careers & HR

Prevod: www.languagewire.com

JYSK Maroko

U aprilu će JYSK otvoriti prve prodavnice u Casablanci u Maroku. Prije otvaranja novi tim prolazi opsežnu obuku u JYSKovom vodstvu i vrijednostima kako bi se osigurala snažna kultura spremna za uspjeh.

Otvaranje nove JYSKove zemlje je više od samog stvaranja prodavnica, ureda i logistike — radi se o izgradnji snažne kulture od prvog dana. Zato je obuka u vodstvu i vrijednostima ključni dio pripreme našeg tima u Maroku za uspjeh.

Zajedno s oko 20 kolega, Badr Naciri i Manal Anouar su u januaru učestvovali u radionici u Casablanci.

Badr Naciri, Store Manager Badr Naciri

Badr je jedan od prvih rukovodilaca prodavnice (Store Manager) u marokanskom timu. 

“Obuka u vodstvu i vrijednostima istaknula je ključne kulturološke razlike o kojima moramo voditi računa kao rukovodioci u skandinavskoj organizaciji. Ja lično cijenim JYSKov inkluzivni stil donošenja odluka — usklađen je s mojim načinom vodstva, čak i ako nije tradicionalno marokanski”, kaže Badr. 

Pored obuke u vrijednostima i vodstvu, Badr je bio i u JYSKovom glavnom uredu u Brabrandu kako bi stekao dojam o korijenima organizacije i u Španiji kako bi se obučio u prodavnicama.

Manal Anouar, Sales & Marketing Assistant

Manal Anour

Manal je u maju 2024. postala prvi zaposlenik JYSKa Maroko. Otad priprema ključne materijale za pokretanje, uključujući prevođenje podataka na francuski i arapski i razvoj marketinških obrazaca. 

“Obuka je bila neprocjenjiva. Počeli smo učeći o sebi i jedni o drugima, a zatim smo istraživali kako se naše razlike susreću s JYSKovim vrijednostima. Radionice su mi pomogle da steknem praktične načine za primjenu ovih vrijednosti u mom svakodnevnom radu kao JYSKov predstavnik. Bilo je lijepo prvi put vidjeti cijeli tim okupljen za zajednički trening i još bolje se upoznati”, kaže Manal. 

Na kraju dvodnevne obuke tim je razvio implementacijski plan koji ocrtava kako će uklopiti JYSKove vrijednosti i vodstvo u svoj svakodnevni rad i prenijeti ih budućim kolegama.

 

Ovdje pogledajte fotografije s dana obuke

Latest news

Nikola Šušnjar

Novi Retail Manager za JYSK Hrvatsku

- Nikola Šušnjar je imenovan novim Retail Managerom i članom Uprave JYSKa za Hrvatsku.

1

Podrška koja prelazi granice – Bojan pomogao bugarskim kolegama u otvorenju JYSK prodavnice u Sofiji

- Bojan Madžarac, Helpdesk Supporter za JYSK Sloveniju, Hrvatsku, Bosnu i Hercegovinu uputio se u Bugarsku kako bi pomogao kolegama s otvorenjem nove prodavnice u Sofiji.

1

Projekti koji su obilježili 2025. godinu

- Od novih urbanih voćnjaka i zelenih oaza do podizanja svijesti o važnosti kvalitetnog sna – ususret novoj finansijskoj godini prisjetili smo se PR projekata koji su obilježili prošlu godinu i pokazali kako briga za okoliš i zajednicu stvara inspirativne priče.

Komentiraj

Sjeti se pravila ponašanja :)

About JYSK

Careers

JYSK Head Office