Skip to main content
Black friday

Na Černý pátek v JYSKu nakoupilo 1.430.000 zákazníků

Datum: 08/12/2017

Author: Laura Sulbæk Frederiksen, Communications & Sponsorship Consultant

Kategorie: Attractive Stores , E-Business , People , Sales Growth

24. listopad 2017 byl nejrušnějším nákupním dnem roku - konal se totiž tzv. Černý pátek a v JYSKu Nordic opět padaly rekordy.

Celkem prodejny JYSKu za období kampaně spojené s Černým pátkem navštívilo 1.430.000 zákazníků, kteří tak přispěli k rekordnímu obratu - oproti loňskému Černému pátku obrat vzrostl o více než deset procent.

Niels Veien
Niels Veien, výkonný viceprezident JYSKu pro služby zákazníkům, digitální média a marketing, je s vynikajícím výsledkem Černého pátku nadmíru spokojen.

"S letošní kampaní Černý pátek v JYSKu Nordic můžeme být naprosto spokojení. Popáté v řadě se nám podařillo vylepšit obrat, a to přitom už loňský výsledek byl fantastický. Nárůst obratu, jehož jsme během Černého pátku letos dosáhli, odpovídá tržbám za celý jeden otvírací den JYSKu," říká Niels Veien, výkonný viceprezident JYSKu pro služby zákazníkům, digitální média a marketing.  

Ačkoli mnoho řetězců omezuje nákupní fenomén s názvem Černý pátek na jeden jediný den v roce, JYSK se rozhodl platnost výhodných nabídek prodloužit, a tak mohli zákazníci ve většině zemí nakupovat od čtvrtka až do neděle.

Exploze internetového prodeje

Vzrostly jak prodeje v kamenných obchodech JYSKu, tak i na internetu, kde se obrat oproti loňskému roku zvýšil o více než 60 procent.

Sklad
Distribuční centra JYSKu se na Černý pátek připravila s předstihem a povolala mimořádné posily, aby všechny objednávky od zákazníků dokázala zvládnout.

"Internetový prodej letos doslova explodoval. Na Černý pátek zákazníci více nakupují po internetu, protože chtějí stihnout všechny výhodné nabídky, a tak jsou pro ně digitální média velice důležitá. Nákup musí být rychlý a snadný, a proto jsou naše webové platformy velmi oblíbené a schopné zajistit, že JYSK v období kampaně dokáže splnit požadavky a očekávání zákazníků," říká Niels Veien.

Jednou z oblíbených funkcí našeho e-shopu je služba "Click & Collect", která zákazníkům umožňuje rezervaci zboží přes internet a vyzvednutí na vybrané prodejně. V porovnání s loňským Černým pátkem JYSK letos těchto objednávek obdržel o 45 procent víc.

"Ve čtvrtek, tedy na začátku kampaně, jsme letos zaznamenali výrazný nárůst počtu rezervací přes službu "Click & Collect". Svědčí to o tom, že se zákazníci připravují a chtějí se pojistit, aby jim dobré nabídky neutekly. Se službou "Click & Collect" si mohou být jistí, že zboží bude na prodejně k dispozici a že jej dostanou rychle," vysvětluje Niels Veien.

Žně ve Velké Británii a na Ukrajině

Ačkoli Černý pátek trhal rekordy v celém JYSKu Nordic, dvě země přesto ve statistikách vyčnívají s mimořádně skvělými výsledky.

"Ve Velké Británii letos kampaň Černý pátek slavila neuvěřitelný úspěch a obrat zde oproti loňskému roku vzrostl o více než 50 procent. To je úžasný výsledek. Zaměstnanci v kampani odvedli vynikající práci a letos za své nasazení opravdu sklízeli ovoce," říká Niels Veien a jedním dechem chválí i nového generálního ředitele JYSKu ve Velké Británii Davida Ashtona, který do firmy nastoupil v únoru.

"Při Černém pátku se naplno projevil náš týmový duch, který je jasným důkazem toho, že pokud budeme takhle perfektně spolupracovat, můžeme dosáhnout i velmi ambiciózních cílů a i nadále generovat skvělé výsledky."
- Niels Veien, výkonný viceprezident JYSKu pro služby zákazníkům, digitální média a marketing.

Úspěchy ale JYSK slavil i na východě. Na Ukrajině navštívilo 36 prodejen JYSKu přes 700 zákazníků denně, což je o 35 procent více než loni.

Centrum péče o zákazníky
Centrum péče o zákazníky přijalo v průběhu Černého pátku 18.615 telefonátů. Většina z nich byla zodpovězena do 90 vteřin.

"Ukrajinští zákazníci na dobré nabídky pořádají vyloženě hony a JYSK má v zemi dobrou pověst. Hlavní podíl na úspěchu však musíme přičíst nadšení a nasazení zaměstnanců jak z centrály, tak z prodejen - všichni do toho dali všechno," nešetří chválou Niels Veien.

Chválu si ale zaslouží úplně všichni zaměstnanci celého JYSKu.

"Všichni zaměstnanci JYSKu, ať už z prodejen, centrál, distribučních center či center péče o zákazníky, se na kampaň dlouho a svědomitě připravovali. "Při Černém pátku se naplno projevil náš týmový duch, který je jasným důkazem toho, že pokud budeme takhle perfektně spolupracovat, můžeme dosáhnout i velmi ambiciózních cílů a i nadále generovat skvělé výsledky."
 

Černý pátek 2017

  • V porovnání s loňským rokem vzrostl obrat prodejen JYSKu Nordic o 10,2 %.
  • Obrat internetového prodeje oproti loňskému roku vzrostl o 61 %.
  • Na Černý pátek JYSK Nordic zaznamenal o 4,3 % více zákazníků než loni.
  • Páteční den kampaně Černý pátek byl opět nejúspěšnějším prodejním dnem v celé historii JYSKu.
  • Akční nabídka kampaně Černý pátek trvala od čtvrtka do neděle s výjimkou Dánska, kde kampaň začínala až v pátek.

 

Latest news

Spain

Nejvíc nových prodejen se otevírá ve Španělsku a Polsku

28/09/2023 - Žádná země v letošním roce neotevřela víc prodejen než Španělsko a Polsko.

Camelia and Gabriela are ready for the Paralympic Games in Paris

Camelia a Gabriela jsou připraveny na paralympiádu

26/09/2023 - Paralympijské hry v Paříži jsou za necelý rok a JYSK se setkal s některými sportovci, kteří na tyto hry trénují.

Around the world: JYSK for my green city in Croatia

Letem světem: Řecko získalo ocenění Business Champions a Španělsko a Portugalsko dosáhly 150 prodejen

22/09/2023 - Příležitostně na těchto stránkách přinášíme stručný přehled o událostech a akcích z různých zemí JYSKu. Přečtěte si, co se kde děje.

Přidej komentář

Komentujte prosím slušně :)

About JYSK

Careers

JYSK Head Office