Skip to main content

Novosti od našeg direktora: Dobro došli nazad

Datum:

Author: ,

Kategorija: People , Strategy

Jan Bøgh
Jan Bøgh, CEO & President JYSK (izvršni direktor i predsjednik JYSKa)

Drage kolegice i kolege,

Najprije ću poželjeti srdačnu dobrodošlicu svima koji su imali neplanski prekid rada zbog korona virusa i zatvaranja mnogih prodavnica.

Veoma sam sretan što je većina prodavnica sad ponovo otvorena i što možemo ponovo dočekati kupce u prodavnicama i pružiti im sjajno iskustvo.

Ali, također je važno napomenuti da je došlo do velikih promjena. Naše ponašanje u prodavnici se promijenilo, kako u pogledu kolega tako i u pogledu kupaca. Moramo održavati razmak i rukovanje više nije pristojno, što mi uvijek teško pada prilikom upoznavanja novih JYSKovih kolega ili partnera.

U nekim državama također morate nositi maske ili rukavice, a napravili smo i fizičke promjene u svim prodavnicama da zaštitimo kupce i zaposlenike.

Na to se teško naviknuti, ali, nasreću, to je sve.

JYSK će se oporaviti

Za druge je situacija puno gora.

Ono što je počelo kao medicinski problem, brzo se pretvorilo u svjetsku finansijsku krizu, a brojne prodavnice, kafići, restorani i drugi poslovni objekti su se morali zatvoriti i mnogi se neće ponovo otvoriti.

To utječe na sve nas i ne znamo kad će se naša ekonomija vratiti u normalu.

Međutim, ne sumnjam da će se JYSK brzo oporaviti.

Gdje god smo ponovo otvorili prodavnice, imali smo visoku kvotu prodaje i očito ste vi i vaša usluga nedostajali našim kupcima.

Nastavak rasta

Zato sam vrlo sretan što je JYSK odlučio privremeno poslati kući zaposlenike tokom provođenja mjera izolacije umjesto masovnog davanja otkaza, što je nažalost bio slučaj u brojnim drugim kompanijama.

To je zato što vjerujemo da ćete nam svi vi biti potrebni u širenju JYSKa nakon povratka u normalu.

Upravni tim nije doživio ništa što smanjuje našu vjeru u JYSKovu sposobnost za dugoročno ostvarenje rasta i uspjeha.

Baš suprotno, upravo je kriza vrijeme kad jake kompanije rastu, a zahvaljujući našim jakim vrijednostima i zalaganju svih vas, dokazali smo da smo u teškim vremenima među najboljima.

Dobro došli nazad.

Srdačno,
Jan Bøgh
CEO & President (izvršni direktor i predsjednik) JYSKa

Latest news

JYSK introduces two new design directions for 2026

JYSK predstavlja dva nova trenda za 2026. godinu

- Nova godina donosi svježe perspektive jer JYSK predstavlja dva nova trenda za svoj asortiman proljeće/ljeto 2026.

1

Kako nam je bilo na JYSKovom godišnjem okupljanju u Sarajevu

- Sarajevo je ove godine bilo mjesto susreta više od 1300 JYSKovih kolega iz Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Srbije.

1

Najbolji u JYSKu: Customer service tim za Sloveniju, Hrvatsku, BiH i Srbiju osvojio prvo mjesto na Black Friday takmičenju

- Customer Service tim za Sloveniju, Hrvatsku, Bosnu i Hercegovinu i Srbiju ostvario je izuzetan uspjeh osvojivši prvo mjesto na Black Friday takmičenju u kojem su učestvovale sve JYSK zemlje.

Komentiraj

Sjeti se pravila ponašanja :)

About JYSK

Careers

JYSK Head Office